OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj
28-Marzec-2022

WITAJCIE!


Na Wyspach Kanaryjskich każdego dnia intensywnie pracujemy nad tym, aby turyści mogli nas odwiedzać z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, higieny i jakości. Informujemy, że obecnie ponad 78.8% mieszkańców jest zaszczepionych przeciwko COVID-19, co plasuje nas powyżej średniej europejskiej.

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się na wakacje na Wyspy Kanaryjskie, tutaj znajdziesz informacje, które Cię dotyczą.

11. ZASADY WJAZDU DO HISZPANII (w tym na Wyspy Kanaryjskie)

Wjazd na terytorium Wysp Kanaryjskich jest możliwy z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw należących do strefy Schengen oraz krajów trzecich, z którymi Hiszpania zawarła wzajemną umowę w sprawie przyjmowania podróżnych.

Przed wyjazdem na Wyspy Kanaryjskie należy koniecznie sprawdzić warunki podróżowania określone przez biuro podróży lub linię lotniczą.

1.1 PODRÓŻ Z KRAJÓW RYZYKA* NALEŻĄCYCH DO UE LUB STREFY SCHENGEN

* Rozumiane jako kraje wymienione na następującej liście.

Formularz kontrolny. Zaleca się wypełnienie formularza w formie elektronicznej oraz przygotowanie wszelkich innych niezbędnych dokumentów w celu przyspieszenia kontroli na lotniskach (fast control). Jeśli podróżujesz statkiem, musisz wypełnić ten formularz.

 Ponadto w przypadku osób powyżej 12 roku życia wymagane jest przedstawienie jednego z poniższych dokumentów:

a)    Zaświadczenie o pełnym szczepieniu przeciwko COVID-19.

b)    Negatywny wynik testu diagnostycznego na aktywną infekcję COVID-19. Akceptowane są testy antygenowe wykonane co najmniej 24 godzin przed wjazdem do Hiszpanii oraz testy genetyczne (PCR, TMA, LAMP) wykonane co najmniej 72 godziny przed wjazdem do Hiszpanii.

c)    Zaświadczenie o przebyciu COVID-19 potwierdzające, że jego posiadacz jest ozdrowieńcem, wystawione co najmniej 11 dni po otrzymaniu pierwszego pozytywnego wyniku testu genetycznego (PCR, TMA, LAMP). Zaświadczenie jest ważne przez 180 dni.

 

Dodatkowo losowo wybrani pasażerowie mogą zostać poddani testowi diagnostycznemu na aktywną infekcję COVID-19 w ciągu 48 godzin od przybycia na terytorium Hiszpanii. Wynik testu należy przekazać we wskazany sposób podlegającemu hiszpańskiemu Ministerstwu Zdrowia organowi odpowiedzialnemu za zdrowie osób z zagranicy (Sanidad Exterior).

 

1.2 PODRÓŻ Z KRAJÓW NISKIEGO RYZYKA* NALEŻĄCYCH DO UE LUB STREFY SCHENGEN

Formularz kontrolny. Zaleca się wypełnienie formularza w formie elektronicznej oraz przygotowanie wszelkich innych niezbędnych dokumentów w celu przyspieszenia kontroli na lotniskach (fast control)

Jeśli podróżujesz statkiem, musisz wypełnić ten formularz.

 

1.3 PODRÓŻ Z KRAJÓW TRZECICH OSÓB NIE BĘDĄCYCH OBYWATELAMI PAŃSTWA CZŁONKOWSKIEGO UNII EUROPEJSKIEJ

Pasażerowie muszą przedstawić następujące dokumenty:

 1. Formularz kontrolny. Zaleca się wypełnienie formularza w formie elektronicznej oraz przygotowanie wszelkich innych niezbędnych dokumentów w celu przyspieszenia kontroli na lotniskach (fast control) Jeśli podróżujesz statkiem, musisz wypełnić ten formularz.
 2. Zaświadczenie o pełnym szczepieniu przeciwko COVID-19. Dzieci poniżej 12 roku życia są zwolnione z tego wymogu. Osoby zamieszkałe w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, które przybywają bezpośrednio z tego kraju, muszą okazać zaświadczenie o szczepieniu lub Zaświadczenie o przebyciu COVID-19 potwierdzające, że jego posiadacz jest ozdrowieńcem, wystawione co najmniej 11 dni po otrzymaniu pierwszego pozytywnego wyniku testu genetycznego (PCR, TMA, LAMP). Zaświadczenie jest ważne przez 180 dni.
 3. Pasażerowie w wieku powyżej 12 lat lub poniżej 18 lat muszą przejść negatywny test PCR wykonany maksymalnie 72 godziny przed przyjazdem, jeśli nie są odpowiednio zaszczepione.

 4. Dodatkowo wymagany jest test diagnostyczny na aktywną infekcję COVID-19, również w przypadku osób zaszczepionych lub ozdrowieńców podróżujących z krajów trzecich wysokiego ryzyka. Akceptowane są testy antygenowe wykonane co najmniej 24 godzin przed wjazdem do Hiszpanii oraz testy genetyczne (PCR, TMA, LAMP) wykonane co najmniej 72 godziny przed wjazdem do Hiszpanii. Lista krajów ryzyka znajduje się tutaj:

 Kraje trzecie, które nie są uważane za kraje ryzyka, są zwolnione z powyższych wymagań i obowiązują je zasady wjazdu określone dla krajów ryzyka należących UE lub strefy Schengen (patrz punkt 1.1). Można je sprawdzić tutaj.

 

1.4 PODRÓŻ Z TERYTORIUM HISZPANII

Obecnie nie obowiązują żadne restrykcje dotyczące wjazdu na Wyspy Kanaryjskie z jakiegokolwiek miejsca na terytorium Hiszpanii. Możliwe jest zatem podróżowanie zarówno między wyspami, jak i z terytorium Hiszpanii kontynentalnej.

2Mam pytania odnośnie do testów:

Czy wykonanie testu jest również obowiązkowe przy opuszczaniu Wysp Kanaryjskich?

Nie, ale Twój kraj może tego wymagać. Zalecamy zawsze sprawdzać obostrzenia i zalecenia obowiązujące w Twoim kraju zamieszkania.

Czy przed wyjazdem mogę wykonać test na wyspach?

Oczywiście, Wyspy Kanaryjskie dysponują placówkami zdrowia najwyższej klasy. W miejscu zakwaterowania zostaną udzielone Ci informacje o najbliższym miejscu, w którym można wykonać zatwierdzony test diagnostyczny. Ponadto podajemy listę autoryzowanych placówek na Wyspach Kanaryjskich, w których możesz wykonać test.

3Jakie środki bezpieczeństwa obowiązują na lotnisku i/lub w samolocie?

Pamiętaj, że na lotnisku i podczas całego lotu konieczne jest używanie maseczki i przestrzeganie wszystkich środków bezpieczeństwa wprowadzonych przez daną linię lotniczą lub władze lotniska.

Zalecamy, o ile to możliwe, dokonanie odprawy online, aby uniknąć zbędnych formalności na lotnisku. Należy pamiętać, że wiele linii lotniczych nie zezwala na wnoszenie bagażu podręcznego do kabiny, z wyjątkiem małej torby osobistej, która mieści się pod siedzeniem.

4Czy mogę swobodnie przemieszczać się między wyspami?

Bez wątpienia jedną z dużych zalet podróży na Wyspy Kanaryjskie jest to, że można zwiedzić kilka wysp podczas jednej wycieczki. Wyspy bardzo różnią się między sobą, dzięki czemu Twoja wycieczka będzie znacznie bogatsza i ciekawsza. 

Obecnie swobodne podróżowanie między wyspami jest w pełni przywrócone. Codzienne połączenia umożliwiają bezproblemowe przemieszczanie się z jednej wyspy na drugą zarówno samolotem, jak i statkiem. Linie lotnicze Binter i Canaryfly oraz linie żeglugowe Fred Olsen, Armas, Biosfera Express i Líneas Romero oferują możliwość podróżowania między wyspami.

5Co należy wiedzieć przed przybyciem na Wyspy Kanaryjskie? Zasady bezpieczeństwa.

Ogólne zasady:

 • Obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych przez osoby dorosłe i dzieci powyżej 6 roku życia w zamkniętych przestrzeniach publicznych (z wyjątkiem spożywania posiłków) oraz w otwartej przestrzeni wówczas, gdy nie ma możliwości zachowania 1,5 m odległości od innych osób. Osoby niepełnosprawne lub cierpiące na choroby układu oddechowego są zwolnione z tego obowiązku.
 • Zachowanie bezpiecznej odległości między ludźmi (ustalonej na 1,5 m).
 • Stosowanie indywidualnych artykułów higienicznych (mydło i żele wodno-alkoholowe). 
 • Odpowiednie czyszczenie i dezynfekowanie budynków i przestrzeni użytku publicznego (szczególnie toalet i inny stref wspólnych).

6Jakie zasady ochrony osobistej należy przestrzegać, aby zapobiegać zarażeniom?

Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia zaleca wszystkim obywatelom stosowanie następujących zasad ochrony osobistej:

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody lub dezynfekuj je żelem wodno-alkoholowym.
 • Podczas kaszlu lub kichania zakrywaj usta i nos chusteczką higieniczną, po czym wyrzuć ją do kosza.
 • Zachowuj co najmniej 1,5-metrową odległość od osób, z którymi nie mieszkasz (bez względu na to czy mają objawy czy nie).

Zaleca się, aby wszelkiego rodzaju spotkania lub zgromadzenia osób niemieszkających ze sobą organizowane w mieszkaniach prywatnych ograniczały się maksymalnie do 10 osób, nawet jeśli możliwe jest zagwarantowanie bezpiecznej odległości między ludźmi.

7Co należy zrobić, jeśli podczas pobytu na Wyspach Kanaryjskich zaobserwuję u siebie objawy? Ubezpieczenie zdrowotne od COVID-19.

Jeśli masz objawy, takie jak kaszel, gorączka, duszności lub ogólne złe samopoczucie, pozostań w miejscu swojego zakwaterowania i zadzwoń pod numer 900 112 061. Dostaniesz stosowne zalecenia i zostaniesz skierowany do odpowiedniego ośrodka zdrowia. +34 922 842 279 oraz +34 928 846 579 międzynarodowe połączenia telefoniczne.

Pamiętaj, że udając się do dowolnego ośrodka zdrowia należy używać maseczki i unikać dotykania jakiejkolwiek powierzchni rękami.

8WAŻNA INFORMACJA: POLITYKA UBEZPIECZENIA PODRÓŻY COVID-19 JEST ZAWIESZONA OD 3 MARCA 2022.

Zalecenia dotyczące higieny

Lavamanos

Myj często ręce, używając mydła i wody lub dezynfekuj je żelem wodno-alkoholowym.

Toallitas

Zasłaniaj usta i nos chusteczką higieniczną podczas kasłania i kichania, a zużytą chusteczkę wyrzuć do kosza na śmieci.

Distancia de seguridad

Zachowuj co najmniej odległość 1,5 metra od osób, z którymi nie mieszkasz (bez względu na to czy mają objawy czy nie).

Barbijo

Obowiązek noszenia maseczek dotyczy wyłącznie osób powyżej 6. roku życia korzystających z podmiotów leczniczych, instytucji opieki społecznej, aptek oraz transportu publicznego.  

Jeśli wystąpiły u Państwa objawy COVID-19 podczas Państwa pobytu na Wyspach Kanaryjskich:

900 112 061(Tylko dla połączeń na terytorium Hiszpanii, w przypadku wystąpienia objawów COVID-19). +34 922 842 279 oraz +34 928 846 579 międzynarodowe połączenia telefoniczne

Fiebre

Gorączka

Tos

Kaszel

Falta de aire

Trudności w oddychaniu