OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

WYSPA

LA GOMERA

PRZYRODA I
MAGIA
Na wyspie La Gomera będziesz mógł przeskakiwać z jednego krajobrazu w drugi całkowicie odmienny oraz poczuć jak jej bujna i magiczna roślinność powoli cię otula.
650
Km
SZLAKÓW
PIESZYCH
La Gomera ma do dyspozycji 600 km tajemniczych szlaków do zagubienia się i poczucia się ponownie dzieckiem.
SILBO
GOMERO - JĘZYK GWIZDÓW
To język mieszkańców tej wyspy wpisany na Listę światowego niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Nawet obecnie możesz zobaczyć ludzi komunikujących się za pomocą gwizdów!
ŚWIATOWY REZERWAT
BIOSFERY
Ta wyspa posiada od 2011 roku wyróżnienie jako Rezerwat Biosfery w kategorii Doskonałości, z uwagi na jakość jej ekosystemu lądowego i morskiego.
WITAMY NA WYSPIE LA GOMERA
Dopiero co dotknąłeś ją stopą, a już się czujesz jakby magia cię otaczała. Zanurzysz się odrobinę głębiej i zobaczysz, że cała ta magia jest prawdziwa. Przeskakujesz z pejzażu na pejzaż i dajesz sią zaskoczyć przepaściom rzucającym się w morze, dolinom pokrytym zielonymi palmami, plażom o czarnym piasku i kryształowym wodom, gęstym tysiącletnim lasom wawrzynolistnym, które zapraszają cię do orzeźwienia… To naturalny kompleks który tworzy Rezerwat Biosfery z gatunkami już wymarłymi w innych częściach świata.
/
Tysiącletni
las wawrzynolistny
Wyjątkowy ekosystem na świecie. Jeżeli jest coś co się wyróżnia Park Narodowy Garajonay to las wawrzynolistny, prehistoryczna masa roślinna typowa dla obszaru Makronezji, która pokrywała rejony zwrotnikowe wiele milionów lat temu, a która się zachowała na tej wyspie dzięki jej wyjątkowemu klimatowi, zawsze umiarkowanemu. Pospaceruj spokojnie pomiędzy tymi tysiącletnimi drzewami we własnym zakresie lub zapisz się na obejście z przewodnikiem.
/CZEGO NIE MOŻESZ PRZEGAPIĆ/