OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Saliny w Fuencaliente

Saliny w Fuencaliente, Miejsca warte odwiedzenia na wyspie La Palma

Saliny na wyspie La Palma

Na południu wyspy La Palma znajdują się saliny, które zostały uznane za Miejsce o Znaczeniu Naukowym, ponieważ stanowią przystanek na trasie wielu ptaków wędrownych. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych rejonów wyspy. Ukształtowane ludzką ręką, dzięki sprzymierzonym siłom ziemi, wody i powietrza, saliny w Fuencaliente to krajobraz o ogromnych walorach, gdzie kontrast pomiędzy bielą soli, czernią wulkanicznej ziemi i błękitem morza tworzy wyjątkowo piękną kompozycję. Saliny malowane paletą barw przyrody to godne zobaczenia widowisko.

Kwiat soli morskiej zbieranej w Fuencaliente

Gdy uwięziona w labiryncie grobli, między kamieniem a gliną, woda morska odparowuje na słońcu, jej stopień zasolenia wzrasta. Zaczyna się ona wtedy mienić szeregiem barw, od żółci przez róż po błękit. Drobne, błyszczące kryształy są zbierane ręcznie i formowane w niewielkie kopczyki, które osusza powietrze. W restauracji i lokalu tematycznym Jardín de la Sal można poznać proces produkcji oraz nabyć tak wyborowe produkty jak kwiat soli morskiej.

Isla La Palma

Dla zapoznania się z całą dostępną i zaktualizowaną informacją ma temat rozkładów jazdy, rezerwacji, lokalizacji i danych kontaktowych przejdź do oficjalnej strony internetowej.

PRZEJDŹ DO STRONY INTERNETOWEJ

ODKRYJ